Astelpaju kasulikkusest
Astelpaju viljades leiduva rohke õli sisalduse tõttu on omastatavad astelpajuõli ainulaadsed omadused.

Astelpaju viljad sisaldavad muuhulgas organismile vajalikke ja kasulikke olulisi koguseid rasvhappeid, taimseid steroole ja vitamiine ning muid antioksüdante. Võrreldes teiste taimedega on astelpaju eriline just selle poolest et sisaldab lisaks seemnetele õli ka muudes vilja osades.

Astelpajuõli on mitmekülgne profülaktiline toidulisand, mis aitab normaliseerida rasvade ainevahetust. Astelpaju sisaldab ühendeid kõigist organismile tähtsatest Ω [oomega] rasvhapetest. Eriti kõrge on toleiinhappe (Ω7) sisaldus, erinevalt teistest õlidest. Samuti sisaldab astelpajuõli organismile asendamatut alfa-linoleenhapet (Ω3) ja linoolhapet(Ω6). Ω rasvhapped on olulised organismis lipiidide tasakaalu hoidmiseks.

Astelpaju õlis sisalduvad antioksüdandid väldivad rasvhapete oksüdeerumist ning koos taimsete steroolide ja rasvhapetega kaitsevad nad rakumembraane ja mõjutavad soodsalt kolesteroolitasakaalu. Seega aitavad nad tagada organismi head üldseisundit ja tõstavad vastupanuvõimet. Astelpajuõli tarbimine aitab hoida heas seisundis seedetrakti limaskesta, väldib haavandite tekkimist teistele limaskestadele ning soodustab haavade paranemist. Haavade paranemist aitab kiirendada astelpajuõli omadus normaliseerida rakumembraanide rasvhapete sisaldust ning läbi selle kiirendada koehormoonide moodustumist.

Astelpajuõli sisaldab taimeriigis harvaesinevat rakke kaitsvat palmitolehapet ning olehapet.

Astelpaju õli positiivsed omadused:

* hoiab veresoonte seinu elastsete ja tervetena misläbi aitab ära hoida vererõhu kõrgenemise (lüli ketis mis viib südame- ja veresoonkonna haiguste tekkimiseni) )ühe põhjuse: veresoonte ahenemise.
* aitab kaasa kudede uuenemisele. Taastab naha ja limaskestade tugevuse ning elastsuse ja aitab neid seeläbi kaitsta. Limaskestade tervise tagamine on haiguste profülaktika.
* astelpajuõlis sisalduvad antioksüdandid väldivad rasvhapete oksüdeerumist organismis mida tekitavad mitmed ainevahetusreaktsioonid, kuid samas ka stress ning viirus- ja bakteriaalsed haigused
* taimsed steroolid mõjutavad soodsalt kolesterooli ainevahetust ning koguni suguhormoonide teket.
 

Üritused:

Laadad algavad taas kevadel.
Seni saate meie tooteid kaubandusest.